• 0541 570 07 24

GOLD Şanlıurfa Yıldız Besicilik

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
16 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: : İbrahim Halil Yıldız
 • ADRES: Yakubiye Dedeosman Mevki Mağara Bölgesi Eyyübiye/ŞANLIURFA
 • TELEFON: 0 (544) 712 5158
 • FAX: 0 (544) 712 5158
 • GSM: 0 (544) 712 5158
 • WEB SİTESİ: Belirtilmemiş
 • E-POSTA: Belirtilmemiş
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 19:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 19:00
SERVİS YERLERİ ŞANLIURFA
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
9+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Yakubiye Dedeosman Mevki Mağara Bölgesi Eyyübiye/ŞANLIURFA

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Şanlıurfa yıldız besicilik, Besicilik son vakitlerin en kıymetli sağlıklı beslenme şartları ortasında gelir. Daha sağlıklı bir hayat geçirmek için, kalitesinden emin olduğumuz hayvansal tarım eserlerini tüketmemiz gerekir. Besicilik nasıl yapılır sorusunu sormadan ve hayatımıza besi hayvanlarını sokmadan evvel besicilik sonucu ortaya çıkan kaliteli eserlerin üretim yerlerini tanımamızda yarar vardır.

Kurbanlık ve Adaklık Hizmetleri

 • Şanlıurfa da besicilik
 • Şanlıurfa da kurban kesim hizmeti
 • Şanlıurfa da kurban satış yerleri
 • Şanlıurfa da kurbanlık kesim firmaları
 • Şanlıurfa da kurbanlık alım satım firmaları

Şanlıurfa Yıldız Besicilik

Sığırların et randımanını artırmak için besi sığırcılığı yapılır. Bilgili bir besicilik ile, hayvana yedirilen yem kaliteli ve ucuz ete çevrilir. Besicilikte hayvanın ırkı, yaşı, cinsiyeti, sıhhati ve görünüşü kıymetlidir. Besiye alınan sığırlar ya kapalı ahırlarda yahut etrafı uygun halde çevrili açıkta beslenir ya da meradan yararlanarak besi yapılır. Bunlar bir ortada da uygulanabilir.

Besicilik son vakitlerin en kıymetli sağlıklı beslenme koşulları ortasında gelir. Daha sağlıklı bir hayat geçirmek için, kalitesinden emin olduğumuz hayvansal tarım yapıtlarını tüketmemiz gerekir. Besicilik nasıl yapılır sorusunu sormadan ve hayatımıza besi hayvanlarını sokmadan önce besicilik sonucu ortaya çıkan kaliteli yapıtların üretim yerlerini tanımamızda fayda vardır. Şanlıurfa Yıldız Besicilik daha sağlıklı nesiller yetişmesi ve daha sağlıklı bir hayat sürülmesi için gerekli olan besicilik faaliyetlerini yürüten bir firmadır. Şanlıurfa Yıldız Besicilik ile besicilik nasıl yapılır gelin bir ortada inceleyelim;

Sığırların et randımanını artırmak için besi sığırcılığı yapılır. Bilgili bir besicilik ile, hayvana yedirilen yem kaliteli ve ucuz ete çevrilir. Besicilikte hayvanın ırkı, yaşı, cinsiyeti, sıhhati ve görünüşü pahalıdır. Besiye alınan sığırlar ya kapalı ahırlarda veya etrafı uygun halde çevrili açıkta beslenir ya da meradan yararlanarak besi yapılır. Bunlar bir ortada da uygulanabilir.

Besi sığırları tek tek ya da topluca yemlenirler. Günde iki veya üç kez yemleme yapılır. Birinci yemleme sabah erken, son yemleme ise karanlık çökmeden önce yapılmalıdır. Üç yemleme yapılacaksa ikincisi öğlen üzeri yapılmalıdır. Yemlemeler devamlı olarak daha önce belirlenmiş ve eşit aralıklı yemleme saatlerinde yapılmalı, bu saatleri değiştirmemelidir. Sağlıklı ve genç erkek dana ve tosunlar çok hızlı kilo alır. Bunun için yemleri protein yüklü olmalıdır. Besiye alınan hayvanlara verilecek yemin içerisinde hayvanların günlük protein, güç ve öbür besin muhtaçlıklarının karşılayacak düzeyde besin konuları bulunmalıdır. Bunlar buğday, arpa, mısır, kepek, pamuk tohumu küspesi veyahut ayçiçeği küspesi, kireç taşı, tuz, vitamin ve mineral karması olabilir. Bu besin konularından hangisi elde bulunuyor ise bir zooteknisi ziraat mühendisi veyahut veteriner tabibin bilgisine müracaat edilerek bunlara göre hayvanın muhtaçlığı olan yem yapılır.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.